Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.
Jak uvázat kravatu
Zveřejnil(a)     08.12.2018 12:01:14     články o kravatách    0 komentářů

Vázání kravaty

Uvázat kravatu není nijak složité. Přesto je potřeba mít techniku vázání kravatového uzlu dostatečně osvojenou, aby byl výsledný efekt dokonalý. Nabízíme Vám přehledný návod, jak si kravatu správně uvázat a přidáváme také tipy, jaké kravatové uzly zvolit vzhledem ke tvaru obličeje, postavě i tvaru límce.

Jednoduchý uzel

Jak už samotný název napovídá, jednoduchý uzel je základním a také nijak složitým uzlem na uvázání kravaty. Přestože se jedná o uzel nenáročný na uvázání, není v západních zemích příliš používán, je však poměrně oblíbený např. v Číně. Samotný uzel se hůře rozvazuje, protože nestačí pouze vytáhnout užší konec. Hodí se pro vyšší postavy, užší (slim) kravaty a uzavřenější tvary límce.

velikost uzlu:

symetrie:

složitost:

zdroj: www.ties.com

Four-in-hand uzel

Uzel dostal svůj název v 19. století po stejnojmenném klubu. Je nejznámnějším a nejpoužívanějším z kravatových uzlů. Jeho popularita je dána především jednoduchostí uvázání a všestrannost jeho použití. Uzel four-in-hand má univerzální použití pro veškeré druhy postav, šířek kravat i tvaru límce. Je mírně asymetrický, lehce se rozvazuje vytažením užší konce z uzlu (je samorozvazovací).

velikost uzlu:

symetrie:

složitost:

zdroj: www.ties.com

Windsorský uzel

Uzel je pojmenován po vévodovi z Windsoru. Windsorský uzel však vznikl spontánně, napodobováním vzhledu vévodovy kravatovy, který si liboval v robustních, širokých trojúhelníkových uzlech. Ve skutečnosti však vévoda používal four-in-hand uzel na uvázání velmi tlustých kravat. Uzel je velmi symetrický, hodí se k otevřeným tvarům límce, kulatějšímu obličeji a podsadité postavě. Windsorský uzel je samorozvazovací.

velikost uzlu:

symetrie:

složitost:

zdroj: www.ties.com

Poloviční Windsorský uzel

Uzel je menší obdobou Windsorského uzlu, název jsem však mírně zavádějící. Ve skutečnosti je Poloviční Windsorský uzel svou velikostí zhruba tříčtvrtinový vzhled k uzlu Windsor. Tento způsob uvázání kravaty se hodí ke klasickým až mírně širším kravatám, je poměrně symetrický, vhodný ve spojení s otevřenějšími tvary límce, kulatějším obličejem a robustnější postavou. Uzel je samorozvazovací, avšak rozvázání jde mírně ztuha.

velikost uzlu:

symetrie:

složitost:

zdroj: www.ties.com

Sdílet tento příspěvek:

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte