Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.
Jak vybrat správnou velikost košile
Zveřejnil(a)     08.12.2018 12:01:14     články o košilích    0 komentářů

Jak vybrat správnou velikost košile

Základním rozměrem košile je obvod krku, který udává celkovou velikost košile. Nejedná se však u jediný rozměr, který byste měli při koupi košile zvažovat. Důležité jsou i ostatní míry jako: délka rukávu a košile, obvod pasu, prsou nebo šířka v ramenou. 

Měření obvodu krku

Obvod krku je určující míra pro velikost košile. Velikost košile (např. 41) udává právě obvod krku v centimetrech. Obvod měříme v nejširším místě krejčovským metrem. Aby košile neškrtila a byla dostatečně pohodlná pro nošení, je potřeba vzít míru včetně prostoru pro dva prsty mezi krkem a budoucím límcem košile.

obvod krku

Délka rukávu

Délkou rukávu myslíme vzdálenost od ramenního kloubu, přes loket až po zápěstí. Míru zjišťujeme při volně svěšené ruce. Délka rukávu košile se měří včetně manžety. Rukáv košile by měl při nošení spolu se sakem přečnívat cca o 1,5 cm, v případě košile s dvojitou manžetou o cca 2,5 cm.

délka rukávu

Délka košile

Délka košile se měří od spodního okraje límce pod hýždě. U správně dlouhé košile byste měli být schopni v rozkroku spojit přední a zadní díl košile.

 délka košile

Obvod pasu

Obvod pasu změříme krejčovským metrem přes břicho, které nezatínáme ani nezatahujeme.

obvod pasu

Obvod hrudníku

Obvod hrudníku měříme v nejširším místě krejčovským metrem, zpravidla těsně pod pažemi. Aby byla košile dostatečně pohodlná pro nošení, je potřeba vzít míru včetně prostoru pro jeden prst.

obvod hrudníku

Šířka v ramenou

Šířku ramen měříme od jednoho ramenního kloubu k druhému, zhruba 5 cm pod úrovní límce košile.

šířka ramen

Sdílet tento příspěvek:

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte